Gülümseten Hayaller 1500 kişiye ulaşacak

Gülümseten Hayaller Topluluk Evi’nde yarıyıl tatili eğitimleri başladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hatay’daki çocukların yarıyıl tatilinde atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan Gülümseten Hayaller Topluluk Evi’nde her gün iki grup halinde (öğleden önce ve öğleden sonra) çocuklar yaş gruplarına göre ayrılarak atölye çalışmalarına katılıyor.

Gülümseten Hayaller Topluluk Evi’nde yarıyıl tatili boyunca toplam 700’e yakın çocuğa eğitimlerin verilmesinin hedeflendiği atölye çalışmaları, 3 Şubat’a kadar devam edecek. 6-14 yaş grubu tüm çocuklara açık olan atölye çalışmaları şu eğitimlerden oluşuyor:

“El becerisi atölyeleri, bez bebek yapımı, seramik, fen atölyesi, yanardağ, yağmur bulutları, bitki çimlendirme, şişe balon, “su mu kazanacak hava mı” deneyi, süt ve deterjan deneyi, hayalimi kodluyorum ve kutu oyunları atölyesi, oyun atölyesi, kağıt renk, lider, hazine bulma, ipten kurtulma, balon patlatma, bilmece, sessiz sinema, sanat atölyesi, birlikte resim yapıyoruz, kolaj, doğa ile resim yap ve maske atölyeleri.”

1500 çocuk ve yetişkine ulaşılması hedefleniyor

Gülümseten Hayaller Topluluk Evinin açılışından bu yana geçen 3 aylık sürede 370 çocuk ve 120 yetişkin olmak üzere toplam 490 kişi atölye ve eğitim çalışmalarına katıldı.

Bireysel ve grup olarak sunulan psikososyal destek çalışmalarına ise 50 kişi katıldı. Projenin ilk yılı boyunca devam edecek atölye çalışmaları ve eğitimlerde 1500 çocuk ve yetişkine ulaşılması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas