Gazze’deki okulda elleri ve kolları bağlı cesetler bulundu

AA

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’yi vuruyor.

Bölgeden her geçen gün bir başka vahşet i duyuluyor.

Elleri ve gözleri bağlı ceset bulundu

Bu kez de Filistin Esirler Cemiyeti’nden yapılan yazılı açıklamada, Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya’da İsrail tarafından abluka altında tutulan bir okulda, 30 kişinin cansız bedeninin bulunduğu ortaya çıktı.

Olay yerinde bulunan görgü tanıkları, öldürülenlerin ellerinin ve gözlerinin bağlı olduğunu belirterek, bunu alıkonuldukları şeklinde yorumladı.

“Sahada infaz ettiğinin açık bir göstergesi”

Esirler Cemiyeti ise bu durumu, “İsrail’in, cansız bedenleri bulunan bu kişileri sahada infaz ettiğinin açık bir göstergesi.” şeklinde değerlendirdi.

Açıklamada, “Gazze’de soykırımın ve alıkonulanlara yönelik zorla kaybetme suçunun 117 gündür devam etmesi nedeniyle alıkonulan Filistinlilerin infazlarına ilişkin verilerin arttığı” kaydedildi.

Ayrıca esir takası kapsamında serbest bırakılan Filistinlilerin tanıklıklarına göre alıkonulanların taciz ve işkenceye maruz kaldığına ilişkin ifadelerdeki artışa dikkati çekildi.

Açıklamada, İsrail’in Gazze’de alıkonulanları “zorla kaybetme”sinin tek açıklamasının, bu kişileri tecrit ederek onlara yönelik işlediği suçları örtbas etmek olduğu belirtildi.

Cemiyet ayrıca İsrail’in, ilgili uluslararası ve Filistinli kuruluşlar da dahil insan hakları kurumlarına, Gazze’dekiler de dahil bugüne kadar alıkoyduklarının akıbeti ve yerine ilişkin herhangi bir bilgi vermeyi reddettiğini vurguladı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas