‘Deneyimlerinizden yararlanmak isteriz’

MEHTAP GÖKDEMİR – Edinilen bilgiye göre görüşmede konu başlıkları güncel siyasi gelişmeler, yerel seçim değerlendirmesi, milletvekili kampı, il başkanları toplantısı, Özel’in Almanya’ya gerçekleştireceği ziyaret, KKTC ve Bosna Hersek’e yaptığı ziyaretler oldu. Kılıçdaroğlu’nun Hablemitoğlu davasıyla ilgili bazı düşüncelerini de Özel’e aktardığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu’na deneyimlerinden yararlanmak istediklerini söyleyen Özel, aralarındaki diyaloğun devam etmesini arzu ettiğini ifade ettiği ve “bir sonraki milletvekili kampının kapanışına siz de katılsanız ne güzel olur” teklifinde bulunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun bu teklife, “konuşalım, olabilir” yanıtını verdiği belirtildi.

Heykel hediye etti

Özel, görüşmede Kılıçdaroğlu’na heykeltıraş Şahin Ceylan tarafından yapılan bir heykel takdim etti. Ziyaret sonrası kulislerde Kılıçdaroğlu’nun, seçim işbirliği için İYİ Parti’ye teklif götürülmesiyle ilgili eleştirilerde bulunduğu iddiası yansıdı. Ancak Kılıçdaroğlu ve Özel’e yakın kaynaklar, iddianın gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Schulz ve Klingbeil ile görüştü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) olağan kongresi için geldiği Berlin’de dün Friedrich Ebert Vakfı Başkanı ve eski Avrupa Parlementosu Başkanı Martin Schulz ile bir araya geldi. CHP lideri, SPD Eş Genel Başkanı Lars Klingbeil ile de görüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas