Marmara Üniversitesi’nden ‘Erdoğan’ın Diploması’ Açıklaması: ‘Annesi Babası Dahi Gelse Veremeyiz’

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının olmadığı iddia edildi. Bunun üzerine Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt’tan çok konuşulacak açıklamalar gündeme geldi. Kurt, “Annesi babası dahi gelse veremeyiz, paylaşamayız. KVKK kuralları var” dedi.

Geçtiğimiz günlerde eski Yüksek Öğretin Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, “Recep Tayyip Erdoğan, üniversite diploması olmadığı için Cumhurbaşkanı olamaz” paylaşımında bulunmuştu.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Mehmet Oflaz’ın haberine göre, Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt, önemli açıklamalarda bulundu. Kurt, “Böyle bir şeyin mümkün olmadığını ifade etmek isteriz. Genel bir açıklamayı da bir saat içinde paylaşacağız. İddiayı… Herkes görecek, herkes belgeyi belge numarasıyla görecek. Öyle bir şey olması mümkün değil. Bize yazılı bir şey ulaşmadı açıkçası. Bundan evvelki rektörlere ulaştı mı diye baktım ben. Bizi üzen, Marmara Üniversitesi’ni çok üzen bir itham oldu. Gelen her öğrenci bir birey. Annesi babası dahi gelse veremeyiz, paylaşamayız. KVKK kuralları var. Yusuf Ziya Özcan’ın açıklaması dezenformasyondur” dedi.

Marmara Üniversitesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir