Erdoğan: Temmuzda enflasyon farkı ve refah payı artışı yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun’da düzenlenen mitinge katıldı. Siyasetteki havalimanı tartışması ile ilgili olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘İstanbul’daki, Atatürk Havalimanı’ndaki Teknofest’i hazmedebildiler mi? Şimdi de aynı yeri ABD’li şirketlere devretme sözü veriyorlar. O şirketle ben 15 sene önce görüştüm. ‘Yatırım yapacağız’ dediler. ‘Ne istiyorsanız verelim’ dedim. Gelmediler. Bunlar vatansever değil, gelip de bu yatırımları yapmazlar. İHA’ları, SİHA’ları, Akıncı’yı yapan, Kızılelma’yı yapanlar BAYKAR. Bu milletin evlatları ile onları mukayese edemeyiz” dedi.

14 Mayıs’ın önemine dikkat çeken Erdoğan şöyle devam etti:

“Sadece sizin oy kullanmanız önemli değil, arkadaşınızı komşunuzu sandığa götürerek bize oy kullanmasını sağlamanız lazım. Aksi takdirde Karadeniz’de bulduğumuz gazın vanasını kapatır, Gabar’daki petrole beton dökerler. Şehirlerimizi yeniden kana ve ateşe boğarlar. Cezeevinde olan Selo, Diyarbakır’da Kürt kardeşlerimi sokağa döktü. 51 Kürt kardeşimi öldürdü, Yasin Börü evladımızı şehit ettiler. Bunun suçu ne diyorlar, daha ne olacak bay bay Kemal? Kandil’den selam geliyor, ‘desteğimiz onunla’ diyorlar. Bunların dini, ezanı, kitabı yok. Benim Giresunlu kardeşlerim bunların önünü açar mı?”

“O ŞİRKET 15 YIL ÖNCE YATIRIM YAPACAKTI, GELMEDİ”

Kürt kardeşlerimi çok aldattılar, hala da aldatıyorlar. İstanbul’daki, Atatürk Havalimanı’ndaki Teknofest’i hazmedebildiler mi? Şimdi de aynı yeri ABD’li şirketlere devretme sözü veriyorlar. O şirketle ben 15 sene önce görüştüm. ‘Yatırım yapacağız’ dediler. ‘Ne istiyorsanız verelim’ dedim. Gelmediler. Bunlar vatansever değil, gelip de bu yatırımları yapmazlar. İHA’ları, SİHA’ları, Akıncı’yı yapan, Kızılelma’yı yapanlar BAYKAR. Bu milletin evlatları ile onları mukayese edemeyiz.

“ENFLASYON HER AY DÜŞÜYOR”

Londra’dan tefeciler bunlara 300 milyar dolar verecekmiş. Böyle bir şey olabilir mi? Fındığa zam verecekmiş, bugüne kadar neredeydiniz? Eskiden bu sahil yolu var mıydı? Samsun’dan çık, Hopa’ya kadar böyle bir yol yoktu. Yaptıklarımızı anlatmaya saatler yetmez. Eksikler de yok değil, bütün bunlar aşılacaktır, yine biz aşarız. Enflasyon her ay düşüyor. Yüzde 43’e indi. Her ay azala azala devam edecek.

Kale içeriden fethedilir, kalenin içinde kimler var; kadınlar. Kaleyi kadınlarımız fethedecek.

“TEMMUZDA ENFLASYON FARKI VE REFAH PAYI ARTIŞI YAPACAĞIZ”

Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan artışlar yapacağız. Nereden nerelere geldik. Eğitimden sağlığa her alanda standartları en yükseğe biz çıkardı. Sanayi ve teknoloji eksiklerini biz giderdik mi? Bu ülkenin en büyük özlemi olan Ayasofya’yı biz ibadete açtık mı? Amerika’da Türk Evi’ni inşa ettik. Yaparsa biz yaparız, yaparsa AK Parti yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir