‘15 Mayıs sabahı bu ülkeye güneş doğacak’

ANKARA Milliyet – Akşener, yaptığı konuşmada 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin parlamenter sisteme geçişin son defa konuşulduğu bir seçim olacağına dikkati çekti. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy isteyen Akşener, şöyle devam etti:

“AK Parti’ye yıllarca oy vermiş, bugün de vermek isteyenler öncelikle 14 Mayıs’ta İYİ Parti’ye ve Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermeliler. Çünkü bu ucube sistemin değişmesi lazım. Ucube sistem değiştiğinde hukukun üstünlüğü gelecek. Liyakat gelecek ve kayırma ortadan kalkacak. 82 puanı alan çocuk, tayin olacak. 100 bin öğretmen tayin olacak, hemen atanacak. Köy okulları yeniden açılacak. Kepenk kapatan esnafın derdi giderilecek. Yargıda, adalette tarafsızlık, bağımsızlık, objektiflik sağlanacak. Avrupa’nın hendeği haline getirilen Türkiye’nin inanılmaz bir sığınmacı sorunu var. Ayrıca kevgire dönen sınırlar tahkim edilecek hale getirilecek. Ülkemizdeki bu insanlar öyle tırlara doldurulup değil, davulla, zurnayla 2 yıl içinde memleketlerine gönderilecek.”

Akşener, seçimin vatana, millete, birliğe ve beraberliğe katkısı olacağını söyleyerek, “14 Mayıs akşamı ve ucube sistemin gittiği, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saygıyla yolcu edildiği, Sayın Kılıçdaroğlu’nun da alkışla makamına oturtulduğu bir akşam olacak ve 15 Mayıs sabahı bu ülkeye güneş doğacak. İYİ Parti bu ülkenin sigortasıdır. Onun için İYİ Parti’yi birinci çıkaracağız ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de başbakan olacak” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir